طراحی قالب وردپرس

طراحی قالب وردپرس

 اگر یک سایت راه اندازی کرده اید و یا می خواهید راه اندازی کنید، داشتن یک قالب حرفه ای و اختصاصی یکی از عوامل پیشرفت و دیده شدن سایت شما می باشد. تیم همراه وب طبق کاربرد, نوع سایت, نظر و خواسته شما یک قالب کاملا اختصاصی به همراه امکانات مورد نظر با گرافیک جذاب و کاربر پسند برای سایت شما طراحی می کند. طراحی قالب وردپرس از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که قالب طراحی شده باید قادر باشد تا نیازهای مختلف کاربران را پاسخ دهد و محتوا، خدمات و سرویس‌های شما را به بهترین شکل ممکن عرضه کند. به همین علت است که تأکید داریم طراحی پوسته‌ی وردپرس، اگرچه امری ساده و فاقد پیچیدگی به‌نظر می‌رسد، اما در حقیقت دارای ترفندها و نکاتی است که گاهاً توسط برخی از گروه‌های طراحی قالب وردپرس مورد غفلت قرار می‌گیرد. متخصصین مهیار وب؛ به پشتوانه‌ی سال‌ها فعالیت حرفه‌ای و تجربیات ارزشمند در زمینه‌ی کدنویسی قالب وردپرس، با رعایت همین نکات تخصصی (فنی) و توجه به اصول سئو، قالب‌هایی بهینه برای سیستم مدیریت محتوای محبوب وردپرس پیاده‌سازی می‌کنند.

چرا از وردپرس استفاده کنیم ؟

وردپرس (WordPress)، محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان با بیش از ده‌ها میلیون وبسایت فعال است. CMS وردپرس؛ بصورت متن باز (open source) منتشر شده و هسته‌ی آن با استفاده از زبان PHP پیاده‌سازی و برنامه‌نویسی شده است. تیم اصلی وردپرس؛ از برنامه‌نویسان قدرتمند و توانایی تشکیل شده که مرتباً و ماهیانه بروزرسانی‌های مربوطه را ارائه می‌کنند. همچنین به علت ماهیت متن‌باز (open source) وردپرس، برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان متعدد و زیادی در سراسر جهان (از جمله؛ ایران) دارد که می‌توانند هر نوع پروژه‌ای را با استفاده از این CMS قدرتمند پیاده‌سازی کنند. فارغ از موضوعات فنی؛ خوب است اشاره کنیم پیشخوان وردپرس (پنل مدیریت) آنقدر هوشمندانه و کاربرپسند (User Friendly) طراحی شده که هر فردی قادر است به واسطه‌ی آن وبسایت را مدیریت کند. و درصورتی که در طراحی قالب وردپرس؛ بخش تنظیمات قالب نیز لحاظ شده باشد اپراتور سایت می‌تواند به آسانی تغییرات زیادی را به سادگی در وبسایت اعمال کند. در واقع سادگی، انعطاف پذیری، قدرت بالا و امنیت (ناشی از بروزرسانی های متعدد وردپرس توسط تیم اصلی) از ویژگی‌های مثال‌زدنی و وجه تمایز وردپرس به شمار می‌روند.

طراحی قالب وردپرس

فارغ از موضوعات فنی؛ خوب است اشاره کنیم پیشخوان وردپرس (پنل مدیریت) آنقدر هوشمندانه و کاربرپسند (User Friendly) طراحی شده که هر فردی قادر است به واسطه‌ی آن وبسایت را مدیریت کند. و درصورتی که در طراحی قالب وردپرس؛ بخش تنظیمات قالب نیز لحاظ شده باشد اپراتور سایت می‌تواند به آسانی تغییرات زیادی را به سادگی در وبسایت اعمال کند. در واقع سادگی، انعطاف پذیری، قدرت بالا و امنیت (ناشی از بروزرسانی های متعدد وردپرس توسط تیم اصلی) از ویژگی‌های مثال‌زدنی و وجه تمایز وردپرس به شمار می‌روند.

چرا طراحی قالب وردپرس

همانطور که چند سطر قبل اشاره شد؛ وردپرس یک سیستم متن‌باز مدیریت محتواست که برنامه‌نویسان، توسعه‌دهندگان و طراحان متعددی در سراسر جهان مشغول فعالیت بر بستر آن هستند؛ از همین رو پلاگین‌ها و پوسته‌های متعددی برای آن نوشته شده که برخی از آن‌ها حتی رایگان منتشر شدند و برخی با عناوینی همچون “قالب ارزان وردپرس” به فروش می‌رسند. با وجود این نوع قالب‌ها؛ پس چه نیازی به طراحی قالب اختصاصی وردپرس؟!

۱. عدم تناسب با فعالیت برند شما و بهینه نبودن: عموماً قالب‌های موجود در بازار برای مصارف خاص و با اهداف مشخصی نوشته شده‌اند که ممکن است با ماهیت فعالیت برند شما متناسب نبوده و همچنین با سلیقه و فرهنگ جامعه‌ی مخاطبین هدف‌تان در تضاد باشد. علاوه بر این، برخی از طراحان قالب‌های تجاری وردپرس برای پوشش نیازهای مختلف کاربران؛ ناچار به پیشبینی صفحات متعدد و ماژول‌های گوناگونی شده‌اند که علاوه بر تعداد بالای ریکوئست‌ها در این نوع قالب؛ بخش‌های مازاد و بلااستفاده‌ی فراوانی بعد از شخصی‌سازی؛ باقی می‌ماند که سبب کندی وبسایت شما می‌شود.

۲. رایج بودن قالب‌های آماده و کیفیت پایین:‌ قالب‌های آماده‌ی وردپرس به علت هزینه‌ی کم و قیمت پایین در تعداد زیادی از سایت‌ها بکارگرفته می‌شوند و این سبب شده تا مخاطبین مکرراً با آن سبک قالب‌ها مواجه شده باشند. حال اگر مخاطبی بعد از ورود به وبسایت شما؛ مجدداً با همان قالب رو به رو شود؛ می‌تواند به اعتبار برند شما لطمه وارد کنند. چرا که کاربر تصور می‌کند شما وبسایت ضعیفی هستید که از قالب‌های معمولی استفاده می‌کنید و ارزشی برای مخاطبین خود قائل نشدید. (البتهً در میان قالب‌های رایگان و قالب‌های ارزان وردپرس موارد با کیفیت و قابل قبولی پیدا می‌شوند که بازهم با توجه به استفاده‌ی مکرر و زیاد از آن‌ها برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین پیشنهاد نمی‌شوند.)

۳. فضای رقابتی کسب‌وکار آنلاین و ضرورت قالب اختصاصی: در سال‌های اخیر و با فراگیری اینترنت؛ راه اندازی کسب و کار آنلاین از محبوبیت زیادی برخوردار شده و صنف‌های مختلفی برای راه‌اندازی سایت اقدام نموده‌اند. این استقبال از اینترنت و ورود کسب‌وکارها سبب شده تا این فضا جنبه‌ی رقابتی پیدا کند و وبسایت‌های زیادی با یک حوزه‌ی فعالیت بوجود آیند. امروزه یک وبسایت معمولی و یا بلاگ نمی‌تواند نماینده و معرف شایسته‌ای از شرکت، سازمان و یا برند شما در دنیای مجازی باشد و اعتماد کاربران به شما را در کنار دیگر رقبا جلب کند. شما می‌بایست با طراحی قالب اختصاصی هماهنگ و متناسب با هویت بصری مجموعه‌ی خود اعتماد کاربران را جلب کرده و این حس را به آن‌ها القا کنید تا شما را به عنوان یک مجموعه‌ی معتبر در فضای وب بشناسند.

کاربردهای وردپرس برای کسب و کارهای مختلف

 ویژگی قالب های طراحی شده توسط همراه وب :

  1. طراحی قالب وردپرس به صورت کاملا اختصاصی و مدرن
  2. کدنویسی قالب شما طبق آخرین استاندارد های کدنویسی HTML5 , CSS3
  3. نمایش کاملا واکنشگرا در انواع دستگاه ها و مرورگرهای مختلف (Responsive)
  4. طراحی و کدنویسی بهینه قالب سایت شما و سرعت بارگذاری بالا
  5. سئو و بهینه سازی داخلی اولیه سایت و قالب شما (درصورت نیاز)
  6. امکان تهیه پنل تنظیمات قالب برای سهولت و دسترسی آسان در مدیریت قالب
  7. پاسخگویی و پشتیبانی در تمامی مراحل ساخت و تهیه قالب
پیغام در واتس اپ